Skip to main content

Fiszki Legal English

Maciej T. Sawicki

Dyrektor szkoły SAWICKI LLB
Radca prawny (Warszawa)
Solicitor (Sydney)

mec. Maciej T. Sawicki
Ta publikacja to przykład wiedzy, którą możemy Ci przekazać.
Oferujemy profesjonalne szkolenia, na których nauczysz się znacznie więcej:

Fiszki to skuteczna metoda nauki słownictwa

Kursanci szkoły SAWICKI LLB mogą uczyć się słownictwa z zajęć za pomocą fiszek dostępnych po zalogowaniu się do Strefy Kursanta. Fiszki to glosariusz z naszych materiałów, czyli Słownik Legal English online z danej lekcji. Przetestuj przykładowe fiszki i zobacz jak szybko i efektywnie możesz dzięki nim przyswoić sobie prawnicze słownictwo.

STEP 1: Watch a short tutorial (3 min)

STEP 2: Try it yourself!

Jeżeli spodobały Ci się fiszki udostępnij je znajomym przez Facebook, LinkedIn lub Twitter. Kliknij w jedną z poniższych ikon mediów społecznościowych:

Dla testerów:

Pobierz darmowego ebooka

Przekonaj się jaką wiedzę możesz zyskać dzięki publikacjom szkoły SAWICKI LLB w ramach darmowej subskrybcji. Nasz newsletter da Ci również dostęp do ekskluzywnych promocji, gdzie indziej niepublikowanych. 

Możliwości serwisu Fiszki Legal English online

Serwis Fiszki legal English online ułatwia opanować angielskie słownictwo prawnicze poprzez ciekawe funkcjonalności, na które składa się od 3 do 5 modułów (w zależności od wielkości ekranu i systemu operacyjnego):

 1. Flashcards - zacznij od View Flashcards. Możesz poeksperymentować z ustawieniami widoku: zaczynasz ze standardowym ustawieniem "Start with Front", ale możesz też spróbować zacząć od "Start with Both" i dopiero potem przełączyć się na "Start with Front" - zobacz co pozwoli Ci szybciej wzrokowo opanować słówka.

 2. Memorize - doskonałe narzędzie do powtórzeń po pracy z modułem Flashdards. Jeżeli podasz prawidłową odpowiedź to zaznaczasz Got it wrong, jeżeli nie to Got it right. W następnej rundzie powtarzasz już tylko słówka z grupy Got it wrong, aż opanujesz je wszystkie :) Poza tym ten moduł posiada kilka opcji ustawień, którymi naprawdę warto się pobawić (zwłaszcza "Table View" jest godny polecenia). Dają one elastyczne możliwości nauki, dostosowane do indywidualnych preferencji. Aby zmienić ustawienie w module naciśnij "zębate kółeczko". Aby wyjść z ustawień ponownie naciśnij "zębate kółeczko".

 3. Quiz - sprawdzian w wersji "super light" bo wybierasz 1 z 4 odpowiedzi, ale w większości przypadków jest ona raczej oczywista.

 4. Match - super zabawa polegająca na znajdowaniu par tłumaczeń, które znikają po nałożeniu ich na siebie.

 5. Gravity - dla tych co lubią szybko pisać. Minusem tego modułu jest konieczność wpisywania dokładnej definicji ze słownika oraz fakt, że ta funkcjonalność działa tylko na niektórych systemach operacyjnych.

Zalety serwisu Fiszki Legal English online

Korzystanie z serwisu fiszek online zmieniło dotychczasowy, tradycyjny sposób nauki słówek przez kursantów szkoły SAWICKI LLB na dużo skuteczniejszy i przyjemniejszy. Oto lista najważniejszych korzyści serwisu Fiszki legal English online:

 1. Kursant ma dostęp do fiszek z dowolnego miejsca na świecie - bez potrzeby noszenia wydruków. Wystarczy podłączenie do Internetu i fiszki masz zawsze przy sobie. Nawet musisz otwierać komputera, wystarczy smartfon.

 2. Fiszki online nigdy się nie zgubią. Zawsze są w jednym miejscu i nie trzeba ich szukać na półce, w teczce, w notatkach u koleżanki lub nie wiadomo gdzie. Fiszki online są dostępne w STREFIE KURSANTA i wystarczy, że się tam zalogujesz.

 3. Wszystkie są w jednym miejscu. Nie masz kilku kopii tej samej fiszki, wszystko trzymane jest w folderach przypisanych do zajęć z konkretnego tematu. Dzięki temu masz w swoich fiszkach porządek i zamiast tracić czas na porządkowanie, wykorzystujesz go na naukę.

 4. Fiszki mają funkcję odtwarzania dźwięku (nagrania wymowy). Dzięki temu, że uczysz się i wzrokowo i słuchowo - przy pomocy obu tych zmysłów, zapamiętujesz lepiej.

 5. Zaawansowany system powtórek w module Memorize jest oparty na Twojej historii nauki. Dba on o to, żeby i Twoja nauka była optymalna. Algorytm powtórek pozwoli Ci na uczenie się słownictwa, które nie masz jeszcze opanowanego i pominie słówka i wyrażenie, które już umiesz. Robienie tego ręcznie wkładając do odpowiednich przegródek tradycyjne fiszki, wyda Ci się prehistorią (zajmuje dużo dłużej, tworzy bałagan i na dodatek jest mniej skuteczne niż algorytm).

 6. Dostępnych jest kilka trybów nauki nauki (Flashcards, Memorize, Quiz, Match) co powoduje, że nauka nigdy nie jest nudna.

Serwis Fiszki Legal English online w praktyce

Statystyki użycia serwisu są w szkole SAWICKI LLB bardzo wysokie. Kursanci doceniają najczęściej możliwość powtórzenia słownictwa z zajęć w czasie, który w innym wypadku nie byłby produktywnie wykorzystany: w przewie pomiędzy wykładami, podczas podróży środkami komunikacji, w kolejce do dentysty... BTW: podobno oprócz oczywistej korzyści metodycznej, skupienie na fiszkach pomaga przezwyciężyć strach przez taką wizytą ;)

Fiszki mogą być zawsze z Tobą, co jest wygodne zwłaszcza w sytuacjach gdy korzystanie z papierowych wydruków nie jest z jakiegoś powodu możliwe.