Skuteczna nauka słownictwa

Kursanci szkoły SAWICKI LLB mogą uczyć się słownictwa z zajęć za pomocą fiszek dostępnych w STREFIE KURSANTA. Przetestuj przykładowe fiszki i zobacz jak szybko i efektywnie możesz przyswoić sobie prawnicze słownictwo.

 

STEP 1: Watch a short tutorial (3 min)

 

 

STEP 2: Try it yourself:

 

Jeżeli podobają Ci się fiszki powiedz o nich znajomym:

 

 

 

Dla testerów:

 

ebook legal English FREE LEGAL ENGLISH e-book

 

Możliwości serwisu Fiszki legal English online

Serwis Fiszki legal English online ułatwia opanować angielskie słownictwo prawnicze poprzez ciekawe funkcjonalności, na które składają się 3 moduły:

 

  1. Flashcards - zacznij od View Flashcards. Możesz poeksperymentować z ustawieniami widoku: zaczynasz ze standardowym ustawieniem "Start with Front", ale możesz też spróbować zacząć od "Start with Both" i dopiero potem przełączyć się na "Start with Front" - zobacz co pozwoli Ci szybciej wzrokowo opanować słówka.

  2. Memorize - doskonałe narzędzie do powtórzeń po pracy z modułem Flashdards. Jeżeli podasz prawidłową odpowiedź to zaznaczasz Got it wrong, jeżeli nie to Got it right. W następnej rundzie powtarzasz już tylko słówka z grupy Got it wrong, aż opanujesz je wszystkie :)

  3. Quiz - sprawdzian w wersji "light" = wybierasz 1 z 4 odpowiedzi. Ten moduł działa najlepiej w oparciu o zasobną bazę słownikową.  

 

Moduł Memorize posiada kilka opcji ustawień, którymi naprawdę warto się pobawić. Dają one elastyczne możliwości nauki, dostosowane do indywidualnych preferencji. Aby zmienić ustawienie w module naciśnij "zębate kółeczko". Aby wyjść z ustawień znowu naciśnij "zębate kółeczko".

 

UWAGA: Dźwięk jest tylko po angielsku czyli nie ma polskiej wymowy, ale to akurat nie jest duży szkopuł. Na razie dźwięk dostępny jest tylko na laptopach i komputerach stacjonarnych PC. Natomiast na urządzeniach mobilnych według informacji producenta dźwięk jest w fazie testów.

 

Zalety serwisu Fiszki legal English online

Korzystanie z serwisu fiszek online zmieniło dotychczasowy, tradycyjny sposób nauki słówek przez kursantów szkoły SAWICKI LLB na dużo skuteczniejszy i przyjemniejszy. Oto lista najważniejszych korzyści serwisu Fiszki legal English online:

 

  1. Kursant dostęp do fiszek z dowolnego miejsca na świecie - bez potrzeby noszenia wydruków. Wystarczy podłączenie do Internetu i fiszki masz zawsze przy sobie. Nawet musisz otwierać komputera, wystarczy smartfon.

  2. Fiszki online nigdy się nie zgubią. Zawsze są w jednym miejscu i nie trzeba ich szukać na półce, w teczce, w notatkach u koleżanki lub nie wiadomo gdzie. Fiszki online są dostępne w STREFIE KURSANTA i wystarczy, że się tam zalogujesz.

  3. Wszystkie są w jednym miejscu. Nie masz kilku kopii tej samej fiszki, wszystko trzymane jest w folderach przypisanych do zajęć z konkretnego tematu. Dzięki temu masz w swoich fiszkach porządek i zamiast tracić czas na porządkowanie, wykorzystujesz go na naukę.

  4. Fiszki mają funkcję odtwarzania dźwięku (nagrania wymowy). Dzięki temu, że uczysz się i wzrokowo i słuchowo - przy pomocy obu tych zmysłów, zapamiętujesz lepiej.

  5. Zaawansowany system powtórek w module Memorize jest oparty na Twojej historii nauki. Dba on o to, żeby i Twoja nauka była optymalna. Algorytm powtórek pozwoli Ci na uczenie się słownictwa, które nie masz jeszcze opanowanego i pominie słówka i wyrażenie, które już umiesz. Robienie tego ręcznie wkładając do odpowiednich przegródek tradycyjne fiszki, wyda Ci się prehistorią (zajmuje dużo dłużej, tworzy bałagan i na dodatek jest mniej skuteczne niż algorytm).

  6. Dostępne 3 tryby nauki nauki (Flashcards, Memorize, Quiz) powodują, że nauka nie jest nudna.

 

Serwis Fiszki legal English online w praktyce

Statystyki użycia serwisu są w szkole SAWICKI LLB bardzo wysokie. Kursanci doceniają najczęściej możliwość powtórzenia słownictwa z zajęć w czasie, który w innym wypadku nie byłby produktywnie wykorzystany: w przewie pomiędzy wykładami, podczas podróży środkami komunikacji, w kolejce do dentysty (podobno oprócz oczywistej korzyści metodycznej, bardzo pomaga pomaga przezwyciężyć strach przez taką wizytą). Fiszki zawsze mogą być z Tobą, co jest wygodne zwłaszcza w sytuacjach gdy korzystanie z papierowych wydruków nie jest z jakiegoś powodu możliwe.